Jakie drewno do jakiego zastosowania? 27 Maj 2019

admin

Nie jest łatwo wybrać odpowiednie drewno do danego zastosowania. Są ludzie, którym się wydaje, że drewno to drewno i robią wielkie oczy, kiedy pracownicy tartaku w Koninie pytają, jakie konkretnie drewno jest im potrzebne. Tartak Konin jest w stanie zaoferować bardzo różne rozwiązania dla bardzo różnych potrzeb, chociaż zdecydowanie najlepiej jest, kiedy klient dam wie, czego potrzebuje i po prostu składa zamówienie na konkretną rzecz. A czego może potrzebować klient?

Drewno twarde

Jeśli naszym celem jest na przykład zbudowanie mebla, który w razie potrzeby będzie mógł służyć jako amunicja do katapulty lub schron przeciwlotniczy, tartak w Koninie może nam zaoferować na przykład dąb. Dąb to bardzo mocne i ciężkie drewno, które możemy zobaczyć na przykład w starych, masywnych meblach, zwłaszcza jako materiał do produkcji biurek i łóżek. Tartak Konin jest zwykle bardzo zadowolony z takiego zlecenia, ponieważ obróbka dębu to czysta przyjemność i do tego niezły zysk, ponieważ jest to drewno drogie. Warto jest jednak na nie postawić, kiedy chcemy mieć na przykład drewnianą elewację, bo chociaż będzie droga, każdy pracownik tartaku ze Słupca będzie nam w stanie zagwarantować, że będzie to też opcja bardzo wytrzymała. Alternatywą dla dębu jest na przykład Machoń, która jest już jednak drewnem egzotycznym. – www.tartakkolno.com.pl

Drewno lekkie

Jeśli chcemy wykonać meble, które będzie można łatwo przenosić lub robimy konstrukcję, która musi być jednocześnie bardzo wytrzymała, ale też lekka, zastosować można buk. Buk jest najczęściej oferowany w sytuacji, kiedy tartak Słupca jest proszony o znalezienie solidnego złotego środka. Szczególnie cenione są meble bukowe, ponieważ można łatwo zmienić ich aranżację, a jakiś drobny wypadek na pewno nie spowoduje, że nasz mebel zostanie zniszczony.

Tanio,  dobrze

W tartaku we Wrześni usłyszymy, że jeśli ma być tanio, a dobrze, najlepiej jest wybrać sosnę. Tartak Września często właśnie z sosny przygotowuje duże zamówienia, na przykład na więźbę dachową lub na konstrukcję altany w ogrodzie. Nie jest to na pewno idealne drewno pod względem użytkowym, a do tego trzeba je odpowiednio przygotować, by potem nie robiło niespodzianek, ale nie jest to nic, co przerastałoby doświadczonych pracowników tartaku. Nie należy też wychodzić z założenia, że sosna to tak zwana opcja ekonomiczna, czyli najniższa jakość za najmniejsze pieniądze. Jest to opcja dobra, ale na pewno nie luksusowa.

Ten wpis opublikowano dnia poniedziałek, 27 Maj 2019 o godz. 15:14 w kategorii tartak doskonały. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.