Wygodniej, niż myślisz 16 Lipiec 2013

admin

Zwykło się uważać, że wygodnym rodzajem wędrowania jest tylko samolot no i ewentualnie prywatny pojazd, pod warunkiem że lubimy jeździć i nie jest to dla nas specjalnie meczące. Przewozy osób innymi rodzajami przewozu, niezależnie od tego co to wyraźnie miałoby być, zawsze rozpatrywało się jako opcję zdecydowanie mniej dogodną.

Wręcz przysłowiowy jest już przewóz osób na drogach globalnych przy pomocy autobusów. Jeżeli ktoś chce wskazać przykład niedogodności, mówi właśnie o nich.

przewóz osób

Do niedawna identyczną stronę miały busy do Holandii oraz przewozy do Niemiec organizowane za pomocą tego rodzaju przewozu. Busy są obecnie tak wygodne przede wszystkim dlatego, że zupełnie wymieniona pozostała flota transportowa.

Nie ma już nijakich starych gratów czy przerabianych samochodów dostawczych. Pasażerowie dostają do użytku nowiutkie wozy idealnie przystosowane do jazdy na długich drogach. Nie ma żadnego ucisku. Żadnym problemem nie jest również zapakowanie niemal każdej wielkości bagażu choć naturalnie bardzo mocno limituje nas tutaj po prostu zdrowy rozum – całego dobytku ze sobą nie weźmiemy.

Teoretycznie w busie nie da się również za bardzo rozprostować kości ale zawsze można po prostu zrobić przystanek i nieco przewietrzyć. Busy do Holandii stały się jakiś czas temu bardzo atrakcyjne nie tylko wśród ludzi, które jeżdżą tam do pracy, ale także nawet podróżników.

Jednakowo jest jeśli chodzi o przewozy do Niemiec. Jaki jest sekret tej sytuacji? Dlaczego ludzie zaprzestali podróżować własnymi samochodami albo nie korzystają z własnych samochodów? Motywów jest parę. Przede wszystkim jazda prywatnym pojazdem robi się coraz droższa.

Paliwo u nas sporo kosztuje, a w Niemczech i Holandii jest jeszcze dużo marniej. Tankowanie samemu na tak długą podróż to spory wydatek. Nawet jeśli podróżujemy w dwie osoby. Przewozy osób przy pomocy busów mają to do siebie, że na paliwo zrzuca się tutaj więcej ludzi niezależnie od tego, czy korzystamy z gotowej usługi czy bus jest przez nas wypożyczany i sami planujemy nim jazdę.

  • Mówić można, że w autokarze przewozy osób zezwalają na jeszcze lepsze rozłożenie kosztu paliwa, ale tutaj oczywiście wchodzi w grę kwestia luksusu. Odrębna ciekawa sprawa jest taka, że w busie jedzie akurat taka liczba ludzi żeby można było dla wszelkiej z nich dostosować trasę bez jakichś naprawdę wielkich problemów.

Bus jeżdżący do Holandii może zwyczajnie rozwozić ludzi bardzo blisko ich miejsca docelowego a nawet pod same wrota.

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 16 Lipiec 2013 o godz. 20:59 w kategorii przewozy ludzi. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.