Zabezpieczenia pożarowe 25 Czerwiec 2013

admin

Prawda jest taka, że nie możemy się w stu procentach ubezpieczyć przed zaprószeniem płomienia. W rutynie jest tak, że nawet jeśli uda nam się przygotować takie środowisko pracy , w którym nikt przez omyłkę, los lub w wyniku awarii nie będzie w stanie spowodować rozwoju ogniska pożaru, zawsze może ktoś zjawić się i zupełnie celowo podłożyć pożar. Nasze działania , oprócz uniemożliwiania powstaniu pożarom , powinny być zatem nakierowane na zablokowanie pożaru, który już rozpoczął szerzenie się po domu.

Najważniejsze zdołają tu być fasady aluminiowe, czyli cała stolarka aluminiowa. Pomagają one blokowanie szerzenia się wypływającego poza obszar domu. Z oczywistych aspektów fasady aluminiowe się nie podpalają, dzięki czemu ta jedna droga jest przegrodzona . Częściej jednakże pożar rozprzestrzenia się poprzez klatki schodowe. Tutaj pomogą nam drzwi pożarowe. Są to nadzwyczajne drzwi , przez które można się wydostać, lecz po ich zamknięciu stanowią pierwszorzędną zaporę dla płomienia. Same się nie podpalają, a przepływ powietrza przez drzwi pożarowe ograniczony jest do tak niedużych rozmiarów, że uzyskujemy realne spowolnienie palenia w całym pomieszczeniu . Jest to w dodatku pierwszorzędne miejsce dla straży pożarnej do wytworzenia wodnej bariery dla płomienia.

Kiedy w domu już się pali , nie mamy specjalnie co liczyć na jakikolwiek ratunek. Straż pożarna może co najwyżej wszystko zatopić i co nie zostanie spalone, zostanie zdewastowane strumieniami wody. Czy ma to wskazywać , że w momencie powstania pożaru mamy siąść i lamentować ? W zasadzie tak, gdyż odpowiednie przygotowania trzeba było zrobić zawczasu i jeśli pozostały one stworzone właściwie wcześniej, szkody może nie będą minimalne, jednak na pewno znacznie mniejsze. Najwyższa istota to drzwi pożarowe. Wszelkie naprawdę porządne drzwi pożarowe stanowią barierę nie do przebycia dla ognia , a w dodatku stanowią także granicę dla tlenu, dzięki czemu całość katastrofy dzieje się powolniej i łatwiej jest ją opanować .

To naprawdę wiele. Jeśli w dodatku posiadamy jeszcze ogrody zimowe łódź, możemy poczuć się naprawdę szczęśliwi .

Jest bowiem bardzo obszerna możliwość , że fasady aluminiowe będą przedstawiały granicę nie do ominięcia dla ognia . Musimy wiedzieć , że w czasie pożaru tak naprawdę najpierw pali się zaopatrzenie domu, a potem dopiero sama jego budowla . Wiedza internetowa głosi, iż jak coś jest aluminiowe, to się tego nie pomaluje, jednak jeszcze trzeba wiedzieć , że jak jest aluminiowe to nie będzie się też paliło .

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 25 Czerwiec 2013 o godz. 19:14 w kategorii ogrodowe cuda. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.